tarafından

LAZERLE SİVİLCE TEDAVİSİ

Scowling pretty girl squeezes her acne on her faceLAZERLE SİVİLCE TEDAVİSİ

Lazerle sivilce tedavisi, son yıllarda sivilce tedavisine getirilmiş en olumlu sonuçlar alınan yöntemlerden biridir. Bilindiği üzere sivilce kişinin kendisi tarafından, kendi yöntemleri ile müdahale edilmemesi gereken bir rahatsızlıktır. Yapılacak en küçük yanlış uygulamada derin izler halinde kalıcı lekeler oluşabilmekte ve sorun daha da büyüyebilmektedir.

Sivilcenin oluşum sebebi cildin yüzeyinde ziyade epitel dokudaki yağ birikimlerinin bakteriler tarafından parçalanıp iltihap oluşması şeklinde geliştiğinde yüzeysel uygulamalardan fayda görülmemektedir. Evde yapılan sıcak su buharı tedavisi durumu iyileştirmekle birlikte kökten çözüm üretmemektedir. Dolayısı ile lazerle sivilce tedavisi profesyonel yardım gerektiren bir çeşit tedavidir.

Akne rahatsızlığı olan pek çok kişi güneş ışınlarının sivilcelerin geçmesinde fayda getireceğinden hareketle tüm gün güneşlenme gibi bir yanlışa düşmektedirler.  Güneş ışınlarının sivilceleri kuruttuğu bilinen bir gerçek olmasının yanında, aşırı derece güneş ışınlarına maruz kalan kişilerde cilt lekelenmeleri hatta cilt kanserine kadar pek çok rahatsızlık gelişmektedir. Dolayısı ile artı v eksileri düşünüldüğünde sivilce tedavisine güneşten yararlanmak uygun olmayacaktır.

Lazerle sivilce tedavisi yalnızca sivilceleri ortadan kaldırmakla kalmayıp, bağ doku elemanlarını cildi yenilemesi için uyararak büyük rejenerasyon ve canlandırma hareketini başlatmaktadır. Bu derinlemesine tedavi ile hem cildin çöküntülü ve kırışıklık bulunan kısımları hacim kazanmaktadır, hem de akne oluşumu ortadan kaldırılmaktadır.

Sizin de akne sorunuz var ise sivilce tedavi yöntemlerinden lazer tedavi ile ilgili uzman kişilerden bilgi almanız faydanıza olacaktır.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s