tarafından

SİVİLCE TEDAVİSİ YÖNTEMLERİ

sivilce tedavisiSİVİLCE TEDAVİSİ YÖNTEMLERİ

Sivilce genellikle ergenlik döneminde hormonların düzensiz olarak salgılanması nedeniyle çıkan, ergin yaşlarda ise strese bağlı olarak çıkan ve yine hormonal rahatsızlıkların habercisi de olabilecek şekilde oluşmaktadır. Sivilcelerin oluşma nedenlerini sıralayacak olursak;

-Aşırı yağlı yiyecekler vücuttaki yağ oranını arttırdığı gibi sivilceye de neden olabilmektedir. (Yiyecekler ile sivilce bağı kesin olarak kurulmuş olmamakla birlikte perhiz yapan kişilerde daha az oranda sivilce çıktığı tespit edilmiştir. Ayrıca yapılan araştırmalar sonucu fast food tüketiminin yoğun olduğu yerlerde sivilce oluşumu daha çok gözlenmiştir. )

-Yağlı bir cilde sahip olmak

-Deri gözeneklerinin dar olması

-Stres

-Hormonal düzensizlikler (Özellikle ergenlik döneminde)

-Daha önce aynı bölgedeki sivilcelerin sıkılarak mevcut bakterileri daha geniş alana yayma

-Genetik miras ( Kalıtımın sivilce oluşumundaki rolü kesin olarak ispatlanmamasına rağmen sivilce sorunu olan ebeveynlerin çocuklarında da aynı sorunun bulunduğu tespit edilmiştir)

Bu gibi sebeplerle oluşan sivilcelerden kurtulmak için çok sayıda sivilce tedavisi yöntemleri geliştirilmiştir Önceki yıllarda yoğun olarak antibiyotikli kremler ve peeling maskeleri önerilirken son zamanlarda lazer tedavisi daha çok rağbet görmeye başlamıştır.  Sivilce tedavisi yöntemleri içinde en etkili sonuç lazer tedavisi olsa da halen ilaç kullanılarak tedavi edilen hastalar da bulunmaktadır.

Sivilce tedavisi yöntemleri yüzeysel etkiden çok sorunu kökünden çözen bir etki yaratmaları beklendiğinden, bu alanda hastalara önerilebilecek ilk yöntem çağımızın ilerlemiş teknolojisinin kullanıldığı lazer teknolojisidir. Detaylı bilgi almak için bu konuda uzman kişiler ile irtibata geçebilir, kendiniz için en etkin tedavi yöntemine karar verebilirsiniz.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s