tarafından

SİVİLCE TEDAVİSİ

SİVİLCE TEDAVİSİ

Sivilce tedavisi, profesyonel yardım almadan düzelemeyecek bir cilt problemdir.  Halk arasında genellikle sivilcelerin sıkılarak geçebildiğine inanan insanların sayısı azımsanmayacak düzeydedir. Fakat bu yöntemle, sıkılan bir sivilcenin iltihabını tamamen o bölgeden çıkarmak mümkün olmadığı gibi, burada bulunan bakteri familyasının da çevre cilde yayılması ve burada da sivilce oluşmasına davetiye çıkarılmaktadır.

Sivilce tedavisi için önerilen diğer metotlar ise sivilceye diş macunu sürülmesi, o bölgenin tuzlu su ile yıkanması ve güneş ışınlarından faydalanma gibi yöntemlerdir. Bu yöntemler ile sivilcenin belirli bir düzey kadar kurutulması mümkündür. Fakat asıl olması gereken bölgedeki iltihabın hem tamamen kurutulması hem de mevcut bakterilerden arındırılmasıdır. Bu noktada anti bakteriyel sabunlar önemli derece iş görmektedir. Ancak etkili bir akne ( sivilce ) tedavisi görülmek isteniyorsa mutlaka alanında uzman bir dermatolog ile görüşülerek sorunun neden kaynaklandığı e hangi yöntem uygulanırsa daha başarılı olunabileceği öğrenilmelidir.

Sivilce oluşumunun neden kaynaklandığının tespiti sivilce tedavisi yöntemlerinin başlatılması için ilk adımı oluşturmaktadır. Sivilceler hormonal rahatsızlıkların ya da iç hastalıkların habercisi olabilmektedir. Siz neden sivilce oluştuğunun kökenine inmezseniz istediğiniz kadar mevcut sivilcelerinizden kurtulun tekrar oluşacaktır. O nedenle öncelikli olarak sağlık taramışın yapılması hem gelişebilecek hastalıkların erken teşhisinde önem arz etmekte hem de sivilce tedavinize destek oluşturacaktır.

Sivilcelerinizde şikayetçi iseniz ve bunu büyük bir psikolojik sorun haline getirdiyseniz vakit kaybetmeden uzman bir dermatologdan konu ile ilgili detaylı bilgi almasınız.

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s